Kornfeil si z Itálie odveze nejhorší výsledek sezóny, Abraham nedojel

Mugello

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Itálie 23. pozici a v šestém závodu mistrovství světa silničních motocyklů poprvé v sezóně nebodoval. Český jezdec v třídě Moto3 po nepovedené kvalifikaci startoval v Mugellu z 21. místa a pořadí vylepšit nedokázal. MotoGP vyhrál španělský závodník Jorge Lorenzo a připsal si první vítězství na motocyklu Ducati. Karel Abraham po pádu nedojel.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih Velké ceny Itálie MotoGP v MugelluVideo: Právo

Kornfeil na stroji KTM se přitom po startu posunul dopředu a atakoval bodovanou patnáctku. Dlouho jezdil ve zhruba dvacetičlenné skupině za vedoucí trojicí, postupně však klesl na její chvost a skončil ve třetí desítce. Jeho dosud nejhorším výsledkem bylo čtrnácté místo z Argentiny.

O vítězství se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, kteří jeli osamoceně v čele téměř celou Grand Prix. Pro třetí letošní triumf si dojel Španěl Jorge Martín před dvojicí Italů Marcem Bezzecchim a Fabiem di Giannantoniem. Prvního a třetího dělilo v těsném souboji v cílové rovince jen 43 tisícin sekundy.

V průběžném pořadí MS vede Kornfeilův týmový kolega Bezzecchi o tři body před Martínem a o osm před Di Giannantoniem. Český jezdec si pohoršil z deváté příčky na jedenáctou.

Márquez po pádu nebodoval

Závod MotoGP ovládli i díky maximálním rychlostem svých strojů jezdci Ducati. Suverénně vyhrál Španěl Jorge Lorenzo a připsal si první vítězství po přestupu k této italské značce po sezóně 2016. Druhý byl s odstupem šesti sekund Ital Andrea Dovizioso, jenž těsně uhájil výsledek před dotírajícím krajanem Valentinem Rossim na yamaze. Oblíbenec domácích fanoušků po vítězství v kvalifikaci dojel potřetí v sezóně třetí.

Bez bodů zůstal mistr světa Marc Márquez ze Španělska. Vítěz tří letošních Velkých cen v desátém kole upadl, a i když se do závodu vrátil, obsadil šestnáctou pozici. Udržel si však vedení v MS, před druhým Rossim má náskok 23 bodů.

Abraham byl jedním ze tří jezdců, kteří nedokončili první kolo. V hodnocení MS má stále pouze jeden bod z úvodní Velké ceny Kataru.