Živě

Čeští jezdci těsně neprošli do finále ploché dráhy národů

5. června 2018 22:55 - Manchester

Čeští jezdci nepostoupili do finále ploché dráhy národů. Kvalifikaci v Manchesteru ovládli Švédové před domácími Brity, Václav Milík s Josefem Francem těsně prohráli v play off o třetí místo s Austrálií.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Češi skončili v základní části závodu čtvrtí, když Milík vyhrál tři jízdy, ale Franc ve stejném počtu rozjížděk nebodoval. V play off česká dvojice nejprve zdolala Francii, ale k vítězství nad mistrem světa Jasonem Doylem a Maxem Frickem pak nestačil ani další Milíkův triumf.

Plochá dráha národů nahradila mistrovství světa družstev a navazuje na MS dvojic, které se uskutečnilo naposledy v roce 1993. Ve finále, které se pojede v pátek a v sobotu ve Vratislavi, doplní úspěšné trio z Manchesteru týmy Ruska, Německa, Dánska a domácího Polska.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.