Hodně šílená adrenalinová zábava! Sociální sítě pohltilo toto video

29. března 2019 15:34 - Praha

Radši se na to posaďte. Internetem se v posledních hodinách rychlostí blesku šíří video, na kterém jeho protagonista předvádí jen těžko uvěřitelný a hodně nebezpečný kousek. A až uvidíte následující záběry, zůstanete nejspíš nějakou chvíli jen sedět s otevřenými ústy.

 

repro Twitter Bemsee Commentator

Netradiční a hodně nebezpečná zábava je, řekněme, kombinací motokrosového freeridu na písečných dunách a parašutismu. Spočívá v tom, že se závodník rozjede dolů po písečné duně, poté v co nejvyšší rychlostí vyjede na další dunu a vymrští se do vzduchu.

Jezdec pak opustí motorku, následně se otevře padák jemu i jeho stroji a závodník pomalu klesá.

V posledních letech vzniká a také se rozšiřuje velké množství netradičních adrenalinových disciplín. Jednou z těch známějších je například base jumping, který nechvalně proslul velkým množstvím úmrtí.

Jeho účastníci skáčou z velké výšky z pevného bodu, třeba z budovy, skály či mostu. Následně si otevřou padák a pozvolna klesají k zemi.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.