Živě

Alonso se nekvalifikoval do Indianapolis a trojkorunu nezíská

19. května 2019 23:58 - Indianapolis

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso nezvládl kvalifikaci na slavný závod 500 mil v Indianapolis a minimálně o rok tak musí odložit sen o zisku motoristické trojkoruny. Sedmatřicetiletý Španěl po nevydařené sobotní kvalifikaci nevyužil ani nedělní poslední možnost a 26. května na startu nebude.

 

Twitter

V nedělní dodatečné rozjížďce šesti vozů se Alonso potřeboval umístit mezi prvními třemi, aby se dostal do třiatřicetičlenného startovního pole. Skončil ale čtvrtý a svou šanci těsně propásl. "Nikdy se nevzdáme. Budeme to zkoušet dál," řekl.

Alonso po minulé sezoně skončil v seriálu F1 a zisk trojkoruny označil za svůj poslední sportovní sen. Vítězství v Monaku ve formuli 1 a ve vytrvalostním závodu 24 hodin v Le Mans už dobyl, triumf v Indianapolis mu však stále uniká.

Vyhrát všechny tři prestižní závody dosud zvládl pouze Brit Graham Hill. První výhru v Monaku vybojoval v roce 1963, v Indianapolis o tři roky později a v Le Mans misi dokončil v roce 1972.

Alonso v Monaku triumfoval v letech 2006 a 2007, v Le Mans uspěl předloni při svém debutu s týmem Toyoty. Dobře rozjetý měl závod v Indianapolis v roce 2017, kvůli technickým problémům ho ale nedokončil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.