Živě

Lacko si veze na Hungaroring těsné vedení

20. června 2019 18:18 - Praha

Evropský šampionát tahačů má o víkendu na programu druhý letošní díl. Po velmi povedeném vstupu v Misanu čeká na tým Buggyra Racing 1969 další výzva v podobě závodu na nepříliš oblíbeném Hungaroringu.

Buggyra media

Okruh příliš nemilují, přesto podle týmového manažera Jana Kalivody jede Buggyra do Maďarska s ambicemi obhájit vůdčí postavení.

„Je pravda, že nás nový speciál VK50 v Misanu příjemně překvapil. Stěží můžeme jet do Maďarska s tím, že nechceme vyhrát. Naštěstí časy, kdy Adamovi s Davidem vyhrožovali na Hungaroringu takřka fyzickou likvidací, jsou minulostí," vzpomíná na několik let starou záležitost. „Okruh nám sice moc nesedí, ale stejně tak tomu bylo ještě před pár sezonami s Misanem. Začali jsme vyhrávat a teď se tam všichni těšíme."

Adam Lacko (číslo 55) na trati v Missanu.

Buggyra media

Průběžný lídr šampionátu Adam Lacko, který se vrátil na první příčku poprvé od října 2017, věnoval svůj čas mezi Misanem a Hungaroringem nové akvizici Buggyra Academy v podobě syna Nicolase a práci na závodním speciálu.

„Je o mně známo, že rád závodím, ale v tomto případě mi skoro měsíční pauza zase až tak moc nevadila. Kromě toho jsem s nemalou dávkou otcovské pýchy konstatoval, že v případě Nicolase padlo jablko docela blízko od stromu," usmívá se mistr Evropy 2017. „V Misanu auto v některých úsecích trochu poskakovalo, ale po analýze dat jsme asi našli příčinu. Chytřejší ale budeme po závodě."

Na domácím okruhu Norberta Kisse budou hrát podle Lacka velkou roli měřené tréninky. „Na Hungaroringu jsem před lety poprvé závodil s Porsche. Říkal jsem si, že snad nikoho nenapadne pořádat na technicky náročném, strašně úzkém okruhu, závody tahačů. Jak vidno, mýlil jsem se." Největší soupeře vidí ve dvojici Hahn - Kiss. „Jochen má výborné auto, přes prohru v Misanu je v pohodě. Norbert zná každý centimetr okruhu. A uvidíme, jak Antonio."

Stav ME tahačů po závodě v Misanu:
Individuální šampionát:
1. Adam Lacko (ČR/Buggyra) 44,
2. Jochen Hahn (Německo/Iveco) 42,
3. Norbert Kiss (Maďarsko/Mercedes) 34,
4. Antonio Albacete (Španělsko/MAN) 34,
5. René Reinert (Německo/MAN) 28,
6. Sasha Lenz (Německo/MAN) 24,
...10. Oly Janes (GB/Buggyra) 6.
Pohár konstruktérů:
1. Die Bullen von Iveco Magirus (Hahn/Halm - Iveco) 74,
2. Löwen Power (Albacete/Lenz - MAN) 67,
3. Buggyra Racing 1969 (Lacko/Janes - Buggyra) 62,
4. Tankpool 24 Racing (Kiss/Citignola - Mercedes) 44,
5. Reboconort Racing Team (Rodrigues/Rodrigues - MAN) 24.
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.