Živě

Lacko zažil na Hungaroringu hororový víkend

23. června 2019 18:31 - Budapešť
(Aktualizováno: 23. června 2019 19:00)

Druhý víkend evropského šampionátu tahačů dopadl pro tým Buggyra Racing hororově. Adam Lacko po sobotní diskvalifikaci v prvním zádově, nedokončil ani poslední jízdu víkendu a v celkovém hodnocení klesl na šestou pozici. Vývoj nového speciálu si vybírá svou daň. Oly Janes si udržel postavení průběžného lídra Grammer Cupu.

 

Buggyra media

Nedělní kvalifikace nedopadla ani zdaleka podle představ Adama Lacka, vzhledem ke komplikacím se musel smířit s devátým nejrychlejším časem.

Nad Hungaroringem se hodinu a půl před startem úvodní jízdy spustil déšť, který ustal jen těsně před zahájením. Závod tak byl označen jako "mokrý", tudíž se startovalo pod žlutými vlajkami. „Jízdu na vodě mám rád, ale tady byla trať hned po odjetí zaváděcího kola suchá. Ihned v prvním kole jsem se dostal před Recuenca a pak i před Kursima. Následné rozestupy již byly z důvodu startu pod žlutými vlajkami hodně velké a šesté místo bylo v daný moment asi maximum," hodnotí třetí víkendový závod Lacko.

Rychlý konec kvůli závadě

Britský pilot Oly Janes vybojoval po startu z poslední pozice dvanácté místo.

Lacko si pak vypil kalich hořkosti až do dna. Ihned v prvním kole poslední jízdy víkendu se objevila závada na elektronice nového motoru a byl tak nucen ze závodu odstoupit.

Adam Lacko v kabině svého speciálu.

Buggyra media

„Mám smíšené pocity. Na jednu stranu vím, že auto se stále vyvíjí a jsem s tím smířený, na stranu druhou jsem bojovný typ a závodím, abych vítězil... Do Slovakiaringu s tím musíme něco provést. Doufám, že jsem si všechnu smůlu vybral a po zbytek šampionátu bude vše v pohodě," reaguje zklamaný Lacko, který z Maďarska odjíždí na šesté pozici celkové klasifikace.

Oly Janes dokončil poslední jízdu na desáté pozici, získaný bod rovnal se stříbrné příčce v hodnocení Grammer Cupu.

Závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti:
3. jízda:
1. Hahn 26:50,197,
2. Halmová (oba Něm./Iveco) -2,104,
3. Kiss (Maď./Mercedes-Benz) -6,019,
...6. Lacko (ČR/Buggyra) -19,553.
4. jízda:
1. Kursim 26:05,819,
2. Reinert (oba Něm./Iveco) -2,518,
3. Albacete (Šp./MAN) -5,695,
...Lacko nedokončil.
Průběžné pořadí:
1. Hahn 94,
2. Albacete 71,
3. Kiss 63,
...6. Lacko 53.
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.