Živě

Kokpit vozu zachvátily plameny. Jezdec na okruhu v Anglii závodil s časem

26. června 2019 15:58 - Leicestershire/Praha

Duchapřítomná reakce, nebo zbytečný risk? Fanoušci motorsportu se na sociálních sítích nemůžou shodnout ohledně rozhodnutí britského závodníka Caluma Lockieho, jehož Shelby Daytona Coupe zachvátily na anglickém okruhu Donnington Park plameny. Jezdec auto neodstavil a hořící kokpit neopustil. Šlápl naopak na plyn a historický vůz dovezl až do depa.

Jeho závodní Shelby má hodnotu téměř 10 milionů korun. Zřejmě kvůli tomu se trojnásobný vítěz čtyřiadvacetihodinového závodu Calum Lockie rozhodl předjet safety car a pádil plnou rychlostí do boxu, přestože mu kombinézu v kokpitu olizovaly plameny šlehající ze zadní části závodního speciálu.

Kouř a následný oheň údajně způsobil přehřátý diferenciál. Jakmile si jezdec všiml kouře v kokpitu. Na nic nečekal, sešlápl plynový pedál a vyrazil na souboj s časem. „Velmi rychle se dým rozšířil celým vozem, pak mi začaly plameny šlehat kolem pravého ramena a já si jen řekl, ach," popsal jezdec dramatickou situaci tiskové agentuře.

Vůz Shelby Daytona Coupe závodníka Caluma Lockieho.

Twitter

„Bylo to o tom, jestli se spolehnu na traťové maršály, nebo se pokusím dojet do boxů. Maršálové dělají skvělou práci, ale jejich hasící zdroje jsou omezené," přiblížil své myšlenkové pochody během kritického momentu na okruhu.

Jezdec jako zázrakem vyvázl bez zranění. A ani jeho snaha dopravit vůz do bezpečí nepřišla vniveč. Požárníkům se v boxové uličce podařilo oheň rychle uhasit. Jeho Shelby nebylo vážně poškozeno, a čeká ho tak porce dalších kilometrů po závodních tratích.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.