Rubriky:

Ostatní

Živě

Závody evropské série NASCAR přitáhly do Mostu 20 tisíc diváků

30. června 2019 20:12 - Most

Dvacet tisíc diváků navštívilo o víkendu mostecký Autodrom, kde se poprvé v české historii konaly závody evropské série NASCAR. Na severu Čech se představil i bývalý šampion F1 a vítěz 500 mil Indianapolis Jacques Villeneuve z Kanady. Sobotní hlavní závod ovládl po problémech řady favoritů Ital Nicolo Rocca, o den později byl nejrychlejší Nizozemec Loris Hezemans.

 

Vojtěch Hájek, ČTK

Na startu nechyběl ani Martin Doubek, jediný Čech, který s výkonnými speciály v evropském seriálu startuje. Pilot týmu Orion Racing startoval v hlavní kategorii Elite 1 i v gentlemanské Elite 2 a také on bojoval s řadou problémů. V obou třídách ale jednou dojel šestý.

"Podle ohlasů jezdců, týmů, činovníků i diváků se víkend velmi vydařil. Máme z toho velkou radost. Ani přes úmorné horko jsme nezaznamenali žádné mimořádné události. Pokud se s promotérem dohodneme, určitě chceme tyto mimořádně atraktivní závody uspořádat i v příštím roce," uvedla obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.