Rubriky:

Ostatní

Lacka neopouštějí smělé myšlenky na zisk titulu

19. července 2019 16:13 - Praha

Automobilový jezdec Adam Lacko se na nadcházející Grand Prix na německém okruhu Nürburgring pokusí výrazněji zapojit do hry o titul. Pilot týmu Buggyra Racing je po třech dílech šampionátu průběžně čtvrtý a na vedoucího Jochena Hahna z Německa ztrácí 54 bodů. Lacko však věří, že na slavném okruhu svou pozici vylepší.

Buggyra media

Sezona rychle postupuje. Po závodech v Misanu, Hungaroringu a Slovakiaringu čeká na nejrychlejší truckery starého kontinentu první vrchol sezony v podobě víkendu na Nürburgringu.

„Jedeme úplně nové auto. Z dvanácti bodovaných jízd jsem jedenáctkrát dojel. VK50 drží a má velký potenciál, který v dohledné době určitě využijeme. Nejlépe už na Nürburgringu," doufá Adam Lacko, jehož ztráta 54 bodů na průběžného lídra Jochena Hahna nestresuje. „Asi bych měl řešit vzhledem k průběžnému pořadí Norberta a Steffi, smělé myšlenky na zisk titulu mě ale neopouštějí."

Adam Lacko na trati.

Buggyra media

Český pilot se soustřeďuje jen sám na sebe. „Dám do každého metru okruhu tradičně všechno, v minulosti se mi tato strategie vždycky vyplácela. Jochen se Steffi budou na domácím okruhu tradičně pod velkým tlakem. Oba jsem porazil v Misanu, netuším, proč by tomu tak nemohlo být i na Nürburgringu."

Celý tým Buggyra Racing se do Německa těší. „Nevím o nikom, kdo by neměl Nürburgring rád. O víkendu přijde tradičně 200 000 lidí, což je více, než chodí na podniky F1. Fantastická atmosféra a okruh, který Buggyrám svědčí," říká manažer Jan Kalivoda.

Čtvrtý závodní víkend evropského šampionátu tahačů bude poprvé kompletně vysílat stanice Sport 5.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní