Rubriky:

Ostatní

Mick Schumacher si v Maďarsku dojel pro první výhru ve formuli 2

4. srpna 2019 15:12 - Budapešť

Mick Schumacher, syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera, si na Hungaroringu připsal první vítězství v seriálu formule 2. Dvacetiletý pilot odstartoval do dnešního sprintu v Maďarsku z pole position a na úzké trati, na níž jeho otec vyhrál čtyřikrát Grand Prix F1, udržel vedení až do cíle.

 

Gollnow Sebastian, ČTK

"Je to něco mimořádného. Mám tu mámu, sestru i babičku, takže jsem šťastný, že se mi to podařilo a že mě mohly vidět," uvedl Schumacher, jenž je členem jezdecké akademie Ferrari.

Na vítězství dosáhl i díky pravidlu, podle něhož závodníci ze sobotního hlavního závodu startují v neděli od osmého místa v obráceném pořadí. Syn slavného otce, jenž nebyl viděn na veřejnosti od těžkého úrazu hlavy při nehodě na lyžích v závěru roku 2013, dosud nebyl ve formuli 2 lepší než čtvrtý.

"Jakmile dosáhnete prvního vítězství, dodá vám to sebevědomí do dalších závodů. Předvedli jsme už pár dobrých výkonů, ale nemáme dost bodů," uvedl aktuálně jedenáctý muž průběžného pořadí seriálu, jenž se minulý týden na Hockenheimu projel v otcově ferrari z roku 2004.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní