Rubriky:

Ostatní

Chadwicková je první vítězkou ženského formulového šampionátu

11. srpna 2019 18:25 - Brands Hatch

Premiérovou šampionkou ženského formulového šampionátu W Series se stala Britka Jamie Chadwicková. Jednadvacetiletá jezdkyně zpečetila zisk titulu čtvrtým místem na domácí trati v Brands Hatch, kde šestidílný seriál vyvrcholil.

 

Matthew Childs, Reuters

Chadwicková, jež mimo jiné působí od letoška jako vývojová jezdkyně týmu formule 1 Williams, v sezoně vyhrála dva závody. Vedle triumfů v Hockenheimu a Misanu byla jednou druhá a dvakrát třetí, na stupních vítězů chyběla jen ve finále. Šampionát vyhrála před Beitske Visserovou z Nizozemska a Martou Garcíovou ze Španělska. Za celkové prvenství získala prémii půl milionu dolarů.

Ve W Series se závodí ve formulích 3. Seriál se koná v rámci programu šampionátu cestovních vozů DTM. Do závodů zasáhlo osmnáct stálých jezdkyň a dvě náhradnice, dvanáct nejlepších si automaticky zajistilo účast v příštím ročníku. O zbylých účastnicích rozhodne kvalifikace, před premiérovým ročníkem se o start ucházelo na šest desítek žen.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.