Rubriky:

Ostatní

Lacko byl v závodech tahačů v Mostě dvakrát na stupních vítězů

31. srpna 2019 18:25 - Most

Automobilový jezdec Adam Lacko se v obou sobotních jízdách mistrovství Evropy tahačů v Mostě prosadil na stupně vítězů. V úvodním pohárovém závodě dojel druhý za lídrem seriálu Jochenem Hahnem z Německa, ve druhém byl třetí. V průběžném pořadí zůstal pilot týmu Buggyra Racing třetí, snížil ale odstup na druhého Španěla Antonia Albaceteho na čtyři body. Hahn si na severu Čech upevnil vedení.

 

Buggyra media

Lacko do prvního lépe bodovaného závodu odstartoval z první řady, poté co v kvalifikaci zaostal za Hahnem jen o 0,077 sekundy. Náskok na soupeře oba potvrdili i v závodě, Hahn od začátku vedl, Lacko jezdil druhý a třetí Stephanie Halmová z Německa měla v cíli ztrátu téměř 12 sekund. Lacko za Hahnem zaostal o půl sekundy.

„Jochen byl na startu o maličko rychlejší a využil svého postavení v první zatáčce, kde byl na vnitřku a protlačil se na první místo. Snažil jsem se z auta vytáhnout maximum možného. Druhé místo hned v prvním závodě je ale krásné," hodnotí Lacko.

Sladká oděma pro Adama Lacka v Mostě...

Buggyra media

"Možná to vypadalo, že jsme se s Jochenem jen tak vozili, ale v kabině bylo 60 stupňů a to nebyla vůbec pohoda," poukazuje na vysoké teploty, které první den Czech Truck Prix provázely.

Třetí místo ve druhé jízdě

Do druhého závodu si elitní osmička vyměnila pořadí a z pole position startoval druhý jezdec Buggyry Oliver Janes. Brita ale následně přibrzdil trest od jury. Lacko se dokázal stejně jako Hahn posunout vpřed, maximem však bylo třetí místo. Němce Reného Reinerta ani Albaceteho předjet nedokázal.

Závody v Mostě přilákaly davy fanoušků.

Buggyra media

„Povedl se mi hodně start a polepšil si asi o tři pozice. Pak jsme s Antoniem využili zaváhání Gibbona a procpali se na pódiové umístění. Snažil jsem se ještě zabojovat o druhé místo, ale za zády jsem si také musel hlídat dotírajícího Hahna. Další důležité body do celkového hodnocení, podařilo se mi stáhnout náskok Antonia na pouhé čtyři body a trochu jsem utekl pilotům za mnou. Musím pochválit diváky, udělali zde opravdu neskutečnou atmosféru. Těším se na zítra," chválí Lacko fanoušky.

Mistrovství Evropy v závodě tahačů v Mostě:
1. jízda:
1. Hahn (Něm./Iveco) 22:39,566
2. Lacko (ČR/Buggyra) -0,583
3. Halmová (Něm./Iveco) -11,829.
2. jízda:
1. Reinert (Něm./Iveco) 22:52,119
2. Albacete (Šp./MAN) -0,457
3. Lacko -0,851.
Průběžné pořadí ME:
1. Hahn 224
2. Albacete 149
3. Lacko 145
dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.