Živě

Majitel závodního okruhu nabízel k prodeji Bubbův provaz

26. června 2020 20:53 - Danbury

Majitel závodního trati ve Stokes County v Severní Karolíně se postaral o rozruch poté, co na sociálních sítích prodával jako suvenýr "Bubbův provaz". Šlo o narážku na oprátku, která byla před pár dny objevena v garáži jediného černošského jezdce v sérii NASCAR Bubby Wallace na okruhu v Alabamě.

 

Steve Helber, Reuters

"Kupte si vlastní Bubbův provaz za pouhých 9,99 dolaru. Skvěle fungují a mají doživotní záruku," napsal majitel trati Mike Fulp na facebooku. Řada fanoušků ho za to ostře zkritizovala, stejně jako mluvčí guvernéra Severní Karolíny. "Je to otřesný a ostudný rasistický čin," prohlásila Ford Porterová.

Oprátka ve Wallacově garáži byla objevena při nedělním závodě série NASCAR v Alabamě a jezdec to označil za opovrženíhodný čin rasismu a nenávisti. V posledních dnech se zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství a vedení série ji zakázalo.

Rasismus? Oprátka v garáži černošského závodníka byla dílem náhody, ukázalo vyšetřování

Incident s oprátkou otřásl automobilovým seriálem zvlášť po masových protestech proti rasismu a policejní brutalitě v USA po smrti George Floyda po policejním zásahu. Nicméně vyšetřování FBI prokázalo, že nešlo o rasistický čin, protože podle fotografických důkazů lano na místě viselo už od podzimu, kdy garáže ještě nebyly přiděleny konkrétním lidem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.