Živě

Český tým ovládl virtuální seriál, Záruba šampionem

30. června 2020 14:49 - Praha

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra ovládl historicky první ročník virtuálního šampionátu ESET iSeries, která byla zároveň i prvním oficiálně pořádaným seriálem na českém území. Josef Záruba se stal mistrem mezi jednotlivci se ziskem 146 bodů.

 

Buggyra media

Josef Záruba bojoval o celkové vítězství až do posledního kola. Do druhého nedělního závodu na virtuální trati brněnského Automotodromu startoval ze 4. pozice, avšak vinou kolize se hned propadl až na 16. místo. Po výborné stíhací jízdě protnul cílovou pásku na 8. příčce a tím si zajistil celkový triumf v šampionátu. Se dvěma vítězstvími a dalšími třemi pódii ovládl celkovou klasifikaci před Petrem Fulínem a Bartekem Mireckim.

Michal Makeš i přes vynechání víkendu na Grobniku skončil na konečném šestém místě, Jakub Knoll obsadil v konečném zúčtování místo sedmnácté.

Mičánek Motorsport vévodí pořadí týmů.

Buggyra media

Celkový zisk 232 bodů pak triu jezdců stačil také na ovládnutí týmového hodnocení, kde zvítězili s náskokem 93 bodů před FullinRace Academy a Vekra Racing Teamem.

Virtuální závodění svou váhu má

„Určitě velice zajímavá zkušenost, ze které se zároveň stala i nezbytná část přípravy na odložený start letošní sezony. Rád bych poděkoval všem jezdcům za jejich pozitivní přístup. Je zřejmé, že virtuální závodění ani v tomto čase nemůže plně nahradit reálné, nicméně svou váhu zcela jistě má," říká týmový manažer Jiří Mičánek jr.

Do pěti podniků v průběhu dvou měsíců pravidelně zasáhlo celkem 32 jezdců, z nichž většina byla skutečných závodníků. Seriál byl odjet na oblíbené simulátorové platformě Assetto Corsa. Kdo měl možnost sledovat živé přenosy, musel uznat, že si žádný ze závodů v ničem nezadal s těmi reálnými.

„O víkendu se rozjely první velké závodní série v Německu a na nás čeká ostrý start již za tři týdny v chorvatském Grobniku. Všichni se už moc těšíme. Jsem přesvědčen, že nás čeká sezona, jakou okruhový sport nepamatuje," věří Jiří Mičánek jr.

ESET iSeries 2020 
Konečné pořadí - jezdci
1. Josef Záruba 146 bodů
2. Petr Fulín 139
3. Bartek Mirecki 135
Konečné pořadí - týmy
1. Mičánek Motorsport powered by Buggyra 232
2. FullinRace Academy 139
3. Vekra Racing Team 136
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.