Děsivé záběry. Závodní auto vletělo mezi diváky

26. března 2021 11:55 - Wilkesboro/Praha

Jako zázrakem se incident obešel bez ztrát na životech. Hrozivá nehoda se odehrála během šampionátu dragsterů v americkém státě Severní Karolína. Jeden z pilotů ztratil kontrolu nad svým vozem, narazil do bariéry a vletěl mezi diváky. Jedna žena skončila s vážným zraněním v nemocnici.

 

@StreetRacingChannel

Dvaadvacetiletá Američanka sledovala dragstery se svou rodinou na závodní rovince poblíž města Wilkesboro. Pilot fialového mustangu několik stovek metrů po startu ztratil kontrolu nad svým vozem a pak přišel tvrdý náraz.

Auto přeskočilo bariéru a mladou ženu v plné rychlosti srazilo. Divačka letěla vzduchem několik metrů, její bezvládné tělo se následně skutálelo ze svahu zpět ke svodidlům a lidé na protější tribuně vykřikovali hrůzou.

Žena jako zázrakem nehodu přežila. „Jakmile mě auto srazilo, myslím, že jsem upadla na zem. Ztratila jsem vědomí, takže přesně nevím, co se stalo," uvedla s odstupem fanynka motosportu pro televizní stanici Fox 8.

Podle zahraničních médií oběť utrpěla mnohačetné zlomeniny ruky a čekají ji nejméně dvě operace.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.