Živě

Vrchařské druhé místo? Skvělý výsledek i pocta rodinnému odkazu, kvituje Mičánek po Zámeckém vrchu

12. července 2021 18:30 - Náměšť nad Oslavou

Druhé místo ve své kategorii, top ten absolutně. Takový je výsledek, kterého dosáhl Jiří Mičánek jr. s upraveným okruhovým Lamborghini týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra na legendárním vrchařském závodu v Náměšti nad Oslavou.

Buggyra

Jiří Mičánek za volantem týmového Lamborghini Super Trofeo EVO dokončil oba závodní dny na druhém místě. Překonal jej jen „domácí" Marek Rybníček s KTM X- Bow GTX. „Myslím, že jsme ukázali, že se rozhodně nemáme za co stydět. Sáhnout si na druhé místo v konkurenci závodníků, pro které jsou vrchy hlavní disciplínou, na kterou jsou připraveni fyzicky i po technické stránce, je skvělý výsledek," komentuje Jiří Mičánek.

A zároveň popisuje své dojmy z prvního „ostrého" představení na vrchařské scéně: „Je to úplně jiná zkušenost z pohledu techniky i jezdce. Proti okruhům, kde má člověk únikové zóny a jistotu dokonalého povrchu, jsou vrchy mnohem větší adrenalin. Tím víc mě těší, že jsme i v disciplíně, která pro nás není běžná, obstáli," dodává.

Start sezony Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Buggyra media

V minulých letech sice na Zámeckém vrchu také startoval, vždy ale v rámci exhibičních jízd. Letošní závod pro něj byl první ostrou zkušeností. Lamborghini pilotované Jiřím Mičánkem v neděli prolomilo hranici minuty a dvou vteřin, za vítězným Markem Rybníčkem zaostalo jen o osm desetin vteřiny.

Jiří Mičánek jr. v příjemné společnosti...

Buggyra media

„My jako tým si z toho interně bereme informaci, že se dokážeme připravit i na závod ve velmi specifických podmínkách. Z tohoto pohledu je to pro nás cenná zkušenost," říká Mičánek, který na skvělý výsledek dosáhl v konkurenci téměř 150 závodníků.

Neuvěřitelný kontakt s lidmi

A oceňuje i pořadatele a atmosféru závodu. „Pro mě byl neuvěřitelný kontakt s lidmi. Závod měl skvělou atmosféru, přišlo obrovské množství lidí a možnost potkat se nablízko s fanoušky, je proti okruhům nesrovnatelná."

Misska Karolína Kopíncová a za volantem Jiří Mičánek.

Buggyra media

Pro velkou část fanoušků bylo zážitkem i setkání s Jiřím Mičánkem sr., který na závodech startoval a vítězil v jeho začátcích. „Je vidět, že v Náměšti je tradice neuvěřitelně živá. Překvapilo mě, kolik lidí se na tátu ptalo. A když se za námi v sobotu stavil, lidé jej poznávali, fotili se s ním, chtěli s ním mluvit. O to větší radost mám, že jsme i skvělým výsledkem navázali na rodinnou tradici, kterou naše jméno začalo na této trati psát před desítkami let," uzavírá Jiří Mičánek jr.

Tým nyní čeká příprava na nadcházející závod prestižní série Lamborghini Super Trofeo Europe. Na přelomu července a srpna se tým představí ve čtvrtém podniku sezony, který bude součástí programu legendární čtyřiadvacetihodinovky na okruhu Spa-Francorchamps. V Pro-AM představí aktuálně druhá posádka průběžného hodnocení šampionátu Bronislav Formánek - Josef Záruba. A tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra plánuje nasadit ve třídě LB Cup i druhý vůz, který bude pilotovat uzdravený Libor Dvořáček.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.