Yasmeen Kolocová utrpěla lehký otřes mozku

23. srpna 2021 21:19 - Orechová Potôň

Víkend se pro fanoušky motoristického sportu nesl ve znamení dalšího závodu ESET Cupu, o poháry a body se bojovalo na okruhu Slovakiaring. Buggyra se, přes dramatické momenty, v silné konkurenci neztratila.

 

Buggyra media

Hned úvodní den skončily závody pro Yasmeen Kolocovou startující na speciálu Renault Clio. V prvním závodě se dostala do presu mezi dvě auta a byla bez šancí. „Jsem zaujatý, cloumají se mnou emoce, každopádně, když jsem v souvislosti s Aliyyah komentoval snahu některých mužů řešit si svojí frustraci na sedmnáctileté holce, netušil jsem, že se toho brzo dočká i Yasmeen," konstatoval otec Martin Koloc v rámci sdílení videa z incidentu.

Přestože dali mechanici Clio nakonec dohromady, do nedělního závodu Yasmeen nenastoupila. „Byl konstatován lehký otřes mozku. Yasmeen se teď musí dát dohromady na závody v Brně, ve kterých pojede spolu s Davidem Vršeckým na Mercedes AMG - GT4," dodal Koloc.

David Vršecký pak zajel ve sprintu na výše zmiňovaném Mercedesu třetí místo, po závodě neskrýval spokojenost. „Vždycky to může být lepší, ale jinak pohoda. Vyzkoušel jsem si nějaké věci, docela mě zajímá, jak vyzní konfrontace dat z testování, které jsme absolvovali před závody s ostrými daty," odhadoval Vršecký v cíli, aby poté absolvoval s Aliyyah závod v endurance. „Aliyyah to hodně dobře rozjela, předávala na druhém místě a druzí jsme skončili celkově." „Druhé místo, nedá se nic dělat, snad bude lépe," doplnila Aliyyah se smíchem.

Vzhledem k neúčasti Yasmeen byl v neděli předmětem zájmu Buggyry sprint, kterého se účastnila Aliyyah Koloc. Nakonec z toho bylo zopakování sobotního výsledku Davida Vršeckého. „Prakticky můžu jenom potvrdit, co řekl David. Mercedes AMG - GT4 je auto, které hodně baví a naučí, neměla jsem jet na hraně a jsem disciplinovaný jezdec. Hlavně, že je v pohodě Yasmeen," prohlásila Aliyyah po závodě.

„Pomineme-li incident Yasmeen, jsem spokojený. David je jasný, holky jezdí konzistentní časy, zlepšují se v práci s pneumatikami, jejich jízda je jistější. Není kam spěchat, určitě se ale posouvají k profesionálním sériím," zhodnotil celý víkend Martin Koloc.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.