Rubriky:

Ostatní

Vojáček triumfoval na kopci v Dobšiné

18. července 2016 19:49 - Dobšiná

První letošní vítězství v seriálu mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu v kategorii A vybojoval o víkendu v Dobšiné český pilot Lukáš Vojáček s vozem Mitsubishi Lancer EVO 8. Závod provázel hustý déšť, ale pilot stáje Ennoble Racing Team na sedmikilometrovém slovenském kopci potvrdil mezi 110 startujícími, že je mistrem na mokrých tratích.

 

Ennoble RT

Pršet začalo po pátečních technických přejímkách a nedělní závod byl o několik hodin posunut v marné víře, že se obloha umoudří. Nakonec se podařilo odjet obě soutěžní jízdy ve všech kategoriích, i když se končilo už za šera a stále na vodě. Vojáček o víc než sedm sekund porazil Slováka Tomáše Ondreje na Škodě Fabii WRC a téměř osm sekund „naložil" lídrovi šampionátu Rakušanu Christianu Schweigerovi s Mitsubishi Lancer EVO 8. V seriálu je druhý v kategorii A, na páté příčce pak figuruje v absolutním pořadí.

„Závod mi perfektně vyšel. Hodně mě povzbudilo třetí místo z polského kopce v Limanowé. Tam mi vypadával pátý rychlostní stupeň. Před Dobšinou jsme stačili mimo nové převodovky vyměnit i turbodmychadlo, protože na brzdě ztrácel motor skoro 50 koní na výkonu. Těším se, že v příštím závodě v německém Glasbachu poslední červencový víkend potvrdím svoji stoupající formu," přál si po závodě v Dobšiné Vojáček junior.

Dalším úspěšným českým reprezentantem byl Martin Jerman, který si dojel ve skupině GT pro druhou příčku s Lamborghini Gallardo GT3. „Bylo to pro mě hodně složité, protože jsem v první závodní jízdě dostal v průtrži mračen hodiny a musel jsem dotahovat ztrátu na dalšího našeho jezdce Františka Chaloupku s Nissanem 350 GT," říká po závodě Jerman. Chaloupka nakonec v Dobšiné obhájil bronzovou příčku.

V kategorii II se s nepřízní počasí výborně vyrovnal náš Vladimír Vitver s Audi TT-DTM, který vyhrál skupinu E2-SH-6500 a získal tak 4. místo v absolutním pořadí před 5. Danem Michlem s Lotusem, šestý absolutně pak dojel Marek Rybníček s Fordem WRC EVO.

kft, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.