Rubriky:

Ostatní

To je tvrďák! Tři měsíce po hrozivé bouračce se vrací k závodění

24. srpna 2017 08:41 - Indianapolis

Francouzský pilot Sébastien Bourdais se tři měsíce po hrozivé havárii v Indianapolis nečekaně už tento týden vrátí k závodění. Čtyřnásobný šampion série IndyCar a bývalý jezdec formule 1 bude od pátku v akci na dráze Gateway v Madisonu.

 

Tom E. Puskar, ČTK/AP

Bourdais při nehodě v červnové kvalifikaci na slavný závod 500 mil Indianapolis utrpěl zlomeninu pánve a pravé kyčle. Předpokládalo se, že už se letos v kokpitu závodního vozu neobjeví, i když osmatřicetiletý pilot doufal alespoň ve start v zářijovém finále sezóny.

Nakonec díky rychlému uzdravení stihne rodák z Le Mans dokonce poslední tři závody série IndyCar. "Nedokážete si představit, jak jsem z toho nadšený. Bylo to dlouhých 14 týdnů a hodně jsem se na návrat nadřel. Už se nemůžu dočkat," uvedl Bourdais, jenž vyhrál úvodní závod sezóny v St. Petersburgu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.