Rubriky:

Ostatní

Mistrovství Evropy tahačů pokračuje jubilejním závodem v Mostu. Jezdci Buggyry chtějí na bednu

30. srpna 2017 16:34 - Praha

Jubilejní pětadvacátý ročník závodu evropského šampionátu tahačů Czech Truck Prix se uskuteční o nadcházejícím víkendu na mosteckém autodromu. V roli lídra průběžného pořadí mistrovství se domácím fanouškům představí Adam Lacko, který bude spolu se svým stájovým kolegou z Buggyry, Davidem Vršeckým, zároveň hájit i vedení v Poháru konstruktérů.

 

Buggyra media

Tři vítězství Adama Lacka, jedno třetí místo Davida Vršeckého. Takový byl minulý víkend stáje Buggyra v Maďarsku, kde se konal další závod evropského šampionátu tahačů. Je tedy jasné, že by tým rád navázal na skvělé výsledky i o nadcházejícím víkendu, kdy se pojede v Mostu.

Dvaatřicetiletý Adam Lacko sem zamíří jako lídr průběžného pořadí šampionátu. Jednatřicetiletý David Vršecký, který se k závodění vrátil po roční pauze, se pokusí obrat o body ostatní jezdce. „Samozřejmě, že bych byl rád, kdybychom s Adamem stáli spolu na bedně. Mým hlavním cílem je ale sebrat body ostatním a pomoci tím Adamovi,“ vysvětloval Vršecký na úterní tiskové konferenci.

Oba dva se už také těší na změnu nastavení vozu. „Od Mostu se mění auto do podoby, kterou máme s Adamem raději a lépe se nám ovládá. Bude to zábavnější a ostřejší,“ těší se Vršecký a Lacko s ním souhlasí. „V Maďarsku udělali nový povrch a bylo to tam jak na ledě. V Mostu je grip, takže auto jde nastavit tak, aby dělalo, co chceme,“ dodal s tím, že by zde rád udržel vedení v šampionátu.

„Se stupni vítězů budu spokojený. Kdyby se mi povedlo udržet náskok, nebo ho dokonce zvýšit, tak by to bylo perfektní,“ přál si Lacko, který vede o osmapadesát bodů před Maďarem Norbertem Kissem.  V pátek se diváci mohou těšit na tradiční spanilou jízdu truckových speciálů městem, v sobotu i v neděli se pak pojedou dva závody.

Veronika Kramlová, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní