Rubriky:

Ostatní

Vršecký v Číně obhájil titul bez ztráty jediného bodu, Lacko hned za ním druhý

10. září 2017 14:19 - Kanton
(Aktualizováno: 10. září 2017 16:18)

Třetí a zároveň poslední podnik čínského šampionátu tahačů podtrhl českou nadvládu. Závodníci týmu Buggyra Racing jasně ovládli v obou závodech pódium a nedali tak konkurenci sebemenší šanci, když dojeli do cíle v pořadí Vršecký, Lacko, Kolomý. David Vršecký tak obhájil titul čínského šampióna suverénním způsobem, když nepoznal hořkost porážky. Adam Lacko dokončil čínský šampionát stejně jako v předchozím roce na druhé pozici.

 

Buggyra media

David Vršecký ani v posledních dvou jízdách nenašel přemožitele a jasným způsobem tak opanoval letošní ročník šampionátu. „Skvělé, trochu jsme si libovali, jak je tu chladněji, ale z důvodu velké vlhkosti z nás leje opravdu nevídaně. První závod byl na pohodu, kdy jsme startovali zepředu. Ve druhém už přišlo nějaké předjíždění a kontakty, kvůli kterým jsme museli na věž. Nicméně tak, jak víkend špatně začal, když jsme opravovali celé auto, tak dobře skončil. Byli jsme na bedně všichni Češi, takže jsme jim to tady vybrali do posledního poháru," libuje si dvojnásobný evropský a nyní už i dvojnásobný čínský šampión Vršecký.

„Mám zde za sebou dvě sezóny. Obě jsem vyhrál, tak když bude třetí sezóna stejná, vůbec bych se nezlobil. Docela mě to tu baví, zatím jsme vyhráli, co se dalo," dodává radostně Vršecký.

Lacko znovu stříbrný

Adam Lacko dokončil oba závody na druhém místě a v celkovém hodnocení obsadil stejně jako v předešlém ročníku stříbrnou pozici. „Zadařilo se jak mě, tak Davidovi i Martinovi. Obsadili jsme jim dvakrát stupně vítězů. Dopolední závod nebyl vůbec složitý, protože s Davidem jsme startovali z první řady, a tak jsme dojeli i do cíle. Druhý závod bývá vždy zajímavější, kdy se prohazuje prvních deset jezdců. Snažili jsme se ze zadních pozic dostat co nejrychleji dopředu, aby nám zbytek neujel. To se podařilo během prvních dvou kol a pak jsme dojeli ve stejném pořadí jako v prvním závodě," líčí dosavadní suverén evropského šampionátu.

„Podařilo se mi obhájit loňské druhé místo v celkovém bodování šampionátu, takže jsem naprosto spokojený. Teď se již budu koncentrovat na závěr evropského šampionátu," avizuje spokojený Lacko.

I přesto, že se Martin Kolomý se svým autem po dvouleté pauze spíše sžíval, získal dvě třetí místa. „Trochu boj, protože v okruhovém autě jsem dlouho nejel. Bylo to zajímavé v tom, že jsme všichni skončili na pódiu. Ve druhém závodě jsme hodně předjížděli pomalá auta. Některá zatočí a ani se nepodívají vedle sebe, takže tam byly i nějaké kontakty. Musím pogratulovat Davidovi, paráda. Doufám, že ho letos uvidím na Dakaru v druhém autě," říká Kolomý s úsměvem. „Příští rok se tu možná ukážu, ale určitě ne na celý seriál, protože bych se chtěl opět podívat na Silk Way Rally," prozradil své plány rodák z Bruntálu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní