Rubriky:

Ostatní

Živě

Lacko v Le Mans nezvládl starty a přišel o část náskoku v čele ME

23. září 2017 19:04 - Le Mans

Adam Lacko si v předposledním závodě mistrovství Evropy tahačů v Le Mans zkomplikoval cestu k titulu. Jezdec týmu Buggyra může na slavném francouzském okruhu s předstihem slavit životní úspěch, v obou dnešních jízdách se mu ale nevydařil start, měl technické problémy a v průběžném pořadí se mu druhý Jochen Hahn z Německa přiblížil na 38 bodů.

 

Buggyra media

Lacko startoval do úvodní pohárové jízdy po sedmém místě v kvalifikaci až ze čtvrté řady a rychle se propadl až na jedenáctou pozici. Zlepšeným výkonem se ve druhé polovině závodu posunul až na sedmé místo, do druhé jízdy tak startoval z první řady. Opět se mu ale začátek nevydařil, propadl se až na osmou pozici, na které nakonec dojel do cíle.

"Je to evidentně hodně špatné, to vidíme. Sedmé a osmé místo po startu z první řady... Řešíme problém se spojkou, po startu nám to nezařadilo. Z ničeho nic se to začalo motat," řekl Lacko, který měl technické problémy i v předešlém závodě v Zolderu. "Přicházíme rychle o body. Budeme muset zapřemýšlet a v neděli zabojovat," podotkl.

Lacko měl před Le Mans v čele ME náskok 53 bodů. Pokud Hahna, jenž dnes dojel druhý a čtvrtý, porazí o sedm bodů, zajistí si titul v neděli. S tím ale nepočítá. "Náskok byl velký, ale zkracuje se. A nekonečno bodů tam není... To je to, co jsem všem říkal, když mě zdravili: 'Ahoj mistře'. Počítejme to až po Jaramě. Šance, že se rozhodne tady, už není. Musíme bojovat až do konce," dodal Lacko s tím, že tým se pokusí do neděle vymyslet, co změnit a jak tahač vylepšit.

Druhému pilotovi Buggyry Davidu Vršeckému se vedlo mnohem lépe, v hlavní jízdě byl čtvrtý a ve druhé obsadil páté místo. "V obou jízdách se mi povedl start, zejména v první jsme se posunul hodně dopředu. Přetahoval jsem se s Kissem i o třetí místo, ale nakonec jsem skončil těsně pod bednou," uvedl Vršecký, jenž se ve druhé jízdě těsně vyhnul kolizi Lacka se Saschou Lenzem z Německa. "Tím jsem ztratil bednu. Auto ale jinak fungovalo perfektně a jsem spokojený," dodal dvojnásobný evropský šampion.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Le Mans:
1. jízda:
1. Halmová (Něm./MAN) 23:13,005
2. Hahn (Něm./Iveco) -1,445
3. Kiss (Maď./Mercedes) -1,920
4. Vršecký (ČR/Buggyra) -6,734
...
7. Lacko (ČR/Buggyra) -19,939
2. jízda:
1. Kiss 23:14,781
2. Albacete (Šp./MAN) -0,275
3. Körber (Něm./Iveco) -0,650
...
5. Vršecký -3,510
8. Lacko -12,329
Průběžné pořadí ME:
1. Lacko 318
2. Hahn 280
3. Kiss 268
...
8. Vršecký 111
22. Vojtíšek (ČR/MAN) 2
Pohár konstruktérů:
1. Buggyra Racing 456
2. Reinert Adventure 423
3. Iveco Magirus 415
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.