Rubriky:

Ostatní

Závodní sezónu na mosteckém autodromu završí Fulínův boj o titul

29. září 2017 18:34 - Most

Autodrom v Mostě bude 6.-8. října hostit piloty Evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC). Nejstarší tuzemský závodní okruh pro fanoušky připravil zajímavý program The Most Grand Finale, jako poděkování za letošní úspěšnou sezónu s rekordní návštěvností. A je dost dobře možné, že oslava bude dvojnásobná. Český jezdec Petr Fulín je i po předposledním závodním víkendu ETCC nejžhavějším aspirantem na titul.

 

autodrom-most.cz

Ve vyrovnané konkurenci bude v mosteckém závodu český reprezentant Petr Fulín bojovat o svůj třetí titul. Vyhrál už v roce 2013, v následující sezóně zvítězil ve třídě TC2. Letos pilot týmu Křenek Motorsport začal ve velkém stylu, v italské Monze vyhrál hned úvodní závod sezóny. Následně v Seatu Leon TCR oslavil ještě dvě vítězství. Díky bodům, které na rozdíl od pronásledovatelů pravidelně sbíral, je před rozhodujícím mosteckým kláním v roli favorita.

I když Fulína v předposledním podniku v belgickém Zolderu trápily technické problémy a v první jízdě vůbec nebodoval, stále si drží vedení. Pomohl mu výkon v druhém belgickém závodě, kde se z posledního místa na startu probil až na stupně vítězů. „V Zolderu se nám smůla lepila na paty, proto pevně věřím, že jsme si ji už pro letošek vybrali a v Mostě půjde vše podle plánu," říká Petr Fulín. Český pilot má nyní 63 bodů, jeho nejbližší pronásledovatel Christjohannes Schreiber 57. K mání je celkem ještě 23 bodů, takže při dobré konstelaci se může český titul slavit už po prvním ze dvou mosteckých závodů.

Seriál ETCC letos kompletně obsazují piloti s vozy specifikace TCR. Jedná se o mírně upravené cestovní automobily s maximálně dvoulitrovými turbomotory, ať už benzínovými nebo naftovými. Auta mají výkon 350 koní a pohon jedné nápravy. Momentálně se jedná o druhou nejvýznamnější kategorii cestovních vozů hned za továrními speciály určenými pro mistrovství světa FIA WTCC.

Pestrý program na dráze i ve vzduchu

„Na mosteckém autodromu určitě bude o zábavu postaráno. Areál se plně otevře veřejnosti a nabídne jedinečnou možnost prozkoumat své zázemí. Rušno bude i ve vzduchu, program zpestří akrobatické letecké vystoupení Petra Kopfsteina a vyhlídkové lety vrtulníkem. Připraveny jsou také taxijízdy v závodních speciálech nebo koncert, takže případné vítězství ve FIA ETCC bude třešničkou na dortu," zve fanoušky Fulín. Navíc v pohárovém závodě čeká jezdce rodinný souboj, protože na startu se objeví i syn Petr Fulín mladší, který pojede za tým Lema Racing. Fanoušci budou mít šanci fandit i dalším českým jezdcům, např. Petru Čížkovi.

The Most Grand Finale nabídne kromě dvou závodů FIA ETCC i další bohaté menu. K vidění bude Twingo Cup, populární historické vozy známé z někdejšího Poháru míru a přátelství HAIGO ADAC Historic Cup. A také jízda pravidelnosti FAS AČR, ve které nebude rozhodovat rychlost, ale pravidelnost v kroužení po mosteckém autodromu.

Slavit se bude i úspěšná sezóna mosteckého okruhu

Především díky diváky obsypaným tribunám při závodech ME tahačů letos z Mostu hlásí divácky úspěšnou sezónu. „Mostecký autodrom přivítal přes 277 000 návštěvníků, což je o téměř 75 tisíc lidí více než loni," říká Jiří Volovecký, ředitel autodromu.

Kromě událostí z oblasti motorsportu jsou velice oblíbené také pravidelné kurzy bezpečné jízdy. Svoje schopnosti si během letošní sezóny zlepšilo přes 17 000 řidičů, což je nárůst o více než 1000 účastníků proti loňsku. Polygon mosteckého areálu je zároveň hojně využíván členy integrovaného záchranného systému, kteří se zde připravují na výkon svého náročného povolání.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní