Rubriky:

Rallye

Živě

Mistr světa je bez smlouvy! Snad nebude titul konečnou, doufá první šampión z Česka

30. října 2018 22:42 - Salou

Deset let spolupráce završil titulem světového šampióna! Jan Kopecký ve Škodě Fabii R5 vybojoval v letošní sezóně prvenství v absolutním pořadí automobilového mistrovství světa kategorie WRC2, což se nikdy v historii žádnému českému pilotovi nepodařilo. Kontrakt šestatřicetiletého závodníka s mladoboleslavským továrním týmem Škoda Motorsport však po nynější sezóně vyprší...

sport.cz, Sport.cz

"Titul představuje vyvrcholení desetileté spolupráce. Není výsledkem náhody, ale tvrdé práce Honzy, jeho navigátora Pavla Dreslera i všech mechaniků a vůbec lidí v týmu," vyzdvihuje Michal Hrabánek, šéf týmu Śkoda Motorsport, úspěch českého pilota, který dokázal vyhrát pět soutěží MS a v šesté byl během minulého víkendu ve Španělsku druhý.

"Doufám, že titul nebude konečnou mojí spolupráce se Škodou. Pro příští sezónu nemám nic podepsaného. Jednání se rozjedou na plný plyn v nadcházejících dnech. Z mého pohledu by byla škoda bořit dlouholetou spolupráci," říká Jan Kopecký, který v úterý absolvoval test v Portugalsku.

Radek Malina (Salou), Sport.cz, Právo

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.