Rubriky:

Rallye

Živě

Děsivá srážka bugin v mračnech písku! Afrika zůstává drsná

9. ledna 2019 19:27 - Dakar

Rallye Dakar patří do Afriky, tvrdí mnozí. Závod Africa Eco Race každopádně nabízí drsné obrázky jako z časů původního slavného závodu. V přiloženém videu se můžete podívat na děsivou srážku bugin Optimus, k níž došlo těsně před cílem sedmé etapy. Rus Kuprjanov sejmul Francouze Laureho, který do té doby vedl průběžné pořadí. Jezdci kupodivu přečkali srážku bez vážnějších následků, ačkoliv buginy totálně zrušili.

Celý výjev působí jako ostrý faul ruského pilota na Francouze, k němuž se zezadu přiblížil. Důvodem srážky však nejspíš bylo zvířené mračno písku, přes které soupeře nestačil včas zaregistrovat.

Laure se každopádně musel vzdát vedení v průběžné kvalifikaci.

Na Africa Eco Race startuje v kategorii kamionů znovu Tomáš Tomeček, který v 7. etapě obsadil s tatrou čtvrté místo a v celkové klasifikaci je zatím šestý.

dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.