Mexickou rallye vyhrál Ogier, na druhé místo se prodral Tänak

Guanajuato

Šestinásobný mistr světa Sébastien Ogier popáté vyhrál Mexickou rallye. Za francouzským pilotem Citroënu dojel v neděli s půlminutovou ztrátou na druhém místě estonský lídr letošního šampionátu Ott Tänak s toyotou, třetí byl Brit Elfyn Evans s fordem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Mexickou rallye vyhrál OgierVideo: sntv

Ogier vstoupil do závěrečné etapy s náskokem 27 sekund před Evansem, ale ten už v první ze tří nedělních rychlostních zkoušek neodolal Tänakovu útoku. Estonský pilot nezačal soutěž dobře, z pátečního osmého místa se však nakonec dokázal prodrat až na druhé. Vedoucí pozici v šampionátu udržel o čtyři body před francouzským obhájcem titulu.

Pětatřicetiletý Ogier vyhrál druhou ze tří letošních rallye: triumfoval i na úvod v Monte Carlu, ve Švédsku pak ale získal pouhé dva body. V Mexiku obhájil loňské prvenství, předtím si tam připsal vítězný hattrick v letech 2013-15.

"Nebyl to úplně bezproblémový víkend, ale jsem rád, že se závěr obešel bez jakýchkoli potíží. Teď si v letadle přiťukneme šampaňským a za tři týdny na Korsice budeme mít stejný cíl: vyhrát a získat maximum bodů," řekl Ogier na webu šampionátu.