Živě

Historický okamžik a výjimečný soupeř. Český úlet na traktoru

18. dubna 2019 11:14 - Hořovice

„Bude to určitě sranda, ale je to těžší, než jsem si myslel,“ takové jsou dojmy Martina Macíka po prvních jízdách na traktoru. Nevyjede s ním na pole, ale na konci dubna s ním nastoupí do Rallye Šumava Klatovy. Kamion, se kterým běžně závodí, tak vymění za stroj s úplně odlišnými jízdními vlastnostmi. „Řazení pomalejší, jiný výkon motoru, odpružená sedačka,“ vyjmenovává největší rozdíly, na které si musel zvykat. Jak se s řízením traktoru Valtra vypořádal, uvidíte v našem videu.

Sport.cz

Martin Macík se na Rallye Šumava Klatovy představí v pátek 26. dubna a nebude na to sám. V kabině s ním bude sedět týmový parťák, motocyklista Jan Brabec. V roli navigátora. „Můžu mu slíbit hodně nepohodlný posed, možná pár ran do hlavy...ale každá zkušenost, z které si něco vezmete, je dobrá," směje se Macík.

A už plánuje, do čeho se vrhne příště. Traktorem to totiž nekončí. Třicetiletý jezdec se učí řídit další stroj. Co to bude tentokrát? I to prozradil v našem videu.

jab, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.