Rubriky:

Rallye

Živě

Historický okamžik a výjimečný soupeř. Český úlet na traktoru

18. dubna 2019 11:14 - Hořovice

„Bude to určitě sranda, ale je to těžší, než jsem si myslel,“ takové jsou dojmy Martina Macíka po prvních jízdách na traktoru. Nevyjede s ním na pole, ale na konci dubna s ním nastoupí do Rallye Šumava Klatovy. Kamion, se kterým běžně závodí, tak vymění za stroj s úplně odlišnými jízdními vlastnostmi. „Řazení pomalejší, jiný výkon motoru, odpružená sedačka,“ vyjmenovává největší rozdíly, na které si musel zvykat. Jak se s řízením traktoru Valtra vypořádal, uvidíte v našem videu.

Sport.cz

Martin Macík se na Rallye Šumava Klatovy představí v pátek 26. dubna a nebude na to sám. V kabině s ním bude sedět týmový parťák, motocyklista Jan Brabec. V roli navigátora. „Můžu mu slíbit hodně nepohodlný posed, možná pár ran do hlavy...ale každá zkušenost, z které si něco vezmete, je dobrá," směje se Macík.

A už plánuje, do čeho se vrhne příště. Traktorem to totiž nekončí. Třicetiletý jezdec se učí řídit další stroj. Co to bude tentokrát? I to prozradil v našem videu.

jab, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Fortuna liga - nadstavbová část

Fortuna liga mění herní formát. Po 30. kole základní části se hraje nadstavbová část, během které jsou kluby rozděleny do tří skupin - o titul, evropské poháry a záchranu. Nadstavba startuje 3. 5. a bude uzavřena 2. 6.