Rubriky:

Rallye

Argentinskou rallye vede po první etapě Neuville před Ogierem

26. dubna 2019 23:17 - Villa Carlos Paz/Praha

Vedoucí muž mistrovství světa v rallye Thierry Neuville s hyundaiem vede po první etapě Argentinskou rallye. V čele pořadí má belgický pilot po sedmi rychlostních zkouškách dvanáctisekundový náskok před francouzským mistrem světa Sébastienem Ogierem v citroënu.

 

Nicolas Aguilera, ČTK/AP

Těsně třetí je estonský obhájce loňského prvenství Ott Tänak, který ještě před posledním testem úvodní etapy vedl, ale kvůli poškozené hnací hřídeli na své toyotě byl skoro o půl minuty pomalejší než soupeři. Tänak vyhrál tři ze sedmi dosavadních zkoušek a za Ogierem zaostává o půldruhé sekundy.

Z původně plánovaných osmi zkoušek pořadatelé jednu zrušili, v sobotu je na programu dalších sedm měřených testů, v neděli zbývající tři.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě: 
1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 1:11:13,9
2. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C3) -11,9
3. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -13,4
4. Meeke, Marshall (Brit./Toyota Yaris) -28,1
5. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -29,4
6. Evans, Martin (Brit./Ford Fiesta) -38,2.
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.