Premiérovou Chilskou rallye vede po první etapě Tänak

11. května 2019 09:54 - Concepción

Nástrahy úvodního dne na kluzkých lesních cestách Chilské rallye, jež má v mistrovství světa WRC premiéru, zvládá zatím nejlépe Estonec Ott Tänak. Jezdec Toyoty vede po první etapě šestého dílu šampionátu o 22,4 sekundy před francouzským mistrem světa Sébastienem Ogierem z Citroënu.

Video již není dostupné

sntv

Tänak se ujal vedení v druhé rychlostní zkoušce a vítězstvím ve třech z úvodních šesti testů dal zapomenout na nevydařené předchozí dvě soutěže. Po úvodních třech rallye sezony, v nichž dosáhl na stupně vítězů, byl totiž jednatřicetiletý Estonec šestý na Korsice a osmý v Argentině.

"Mechanici odvedli na autě dobrou práci. Mám zpět dobrý pocit a sebevědomí," komentoval dosavadní průběh rallye Tänak. "Jel jsem dnes na limit, ale Ott byl hodně rychlý, jeho rychlosti jsem se nemohl vyrovnat. Ale zkusíme to," uvedl úřadující šestinásobný mistr světa Ogier.

Za francouzským šampionem je třetí s odstupem 28,8 sekundy na lídra Fin Jari-Matti Latvala z Toyoty. Pouhých sedm desetin od stupňů vítězů je vítěz z Korsiky a Argentiny Neuville z týmu Hyundai, jenž přijel do Chile jako průběžný lídr MS. Před Ogierem vede o 10 bodů, na Tänaka má náskok 28 bodů.

Průběžně šestý je devítinásobný světový šampion Sébastien Loeb, jenž letos absolvuje vybrané rallye v týmu Hyundai. Pětačtyřicetiletý Francouz vyhrál kratičkou šestou erzetu a za Tänakem je o tři čtvrtě minuty. Ještě před ním je Brit Kris Meeke z Toyoty.

Premiérová Chilská rallye pokračuje dnes dalšími šesti rychlostními zkouškami a vyvrcholí v neděli.

Chilská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) 1:24:12,8,
2. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C3) -22,4,
3. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -28,8,
4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -29,5,
5. Meeke, Marshall (Brit./Toyota Yaris) -46,5,
6. Loeb, Elena (Fr., Mon./Hyundai i20) -48,7.
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.