Rubriky:

Rallye

Děsivá havárie! Lídr MS se vyřítil z lesa a šokoval diváky

11. května 2019 17:11 - Concepción

Vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa Belgičan Thierry Neuville odstoupil z Chilské rallye kvůli hrozivě vyhlížející nehodě. V osmé rychlostní zkoušce se jeho vůz několikrát převrátil a Neuville skončil v péči lékařů. Z nehody, po které byl měřený test přerušen, vyvázl nakonec bez vážnějšího zranění.

Yahoo

Belgický pilot při výjezdu z lesa nezvládl horizont, po smyku se z příkopu odrazil zpět na trať, několikrát se převrátil. Auto před zraky zaskočených diváků prakticky sešrotoval.

Vicemistr světa byl ošetřen hned na místě nehody a poté podle protokolu aplikovaného při vážných haváriích musel do nemocnice v Concepciónu. "Po Thierryho vyšetření můžeme s radostí potvrdit, že neutrpěl žádné zlomeniny či zranění," uvedl na twitteru tým Hyundai.

Třicetiletý Neuville, který má v celkové klasifikaci MS náskok deseti bodů před druhým Francouzem Sébastienem Ogierem, byl v době nehody v Chile třetí. Po třech z dnešních šesti testů je v čele Estonec Ott Tänak s toyotou.

Video již není dostupné

Estonec Tänak vede Chilskou rallye

sntv

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.