Rubriky:

Rallye

Živě

Rallye Příbram se letos z ekonomických důvodů nepojede

22. května 2019 10:35 - Praha

Jubilejní 40. ročník Rallye Příbram se v říjnu neuskuteční. Pořadatelé se rozhodli závěrečnou soutěž mistrovství České republiky z ekonomických důvodů zrušit. Vedení Autoklubu České republiky nyní zvažuje, zda bude šampionát v letošním roce jen šestidílný, nebo příbramskou rallye nahradí jinou soutěží.

 

Petr Skřivánek, ČTK

"Tento rok se bohužel nepodařilo naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této organizačně, ale i finančně nákladné sportovní soutěže," uvedl předseda organizačního výboru Petr Šefr na webu příbramské rallye.

Opakuje se situace z roku 2015, kdy byla soutěž také z ekonomických důvodů zrušena. "Omlouváme se všem fanouškům, hostům, posádkám i partnerům akce a pokusíme se tuto nucenou přestávku využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný 40. ročník," dodal Šefr.

Zástupci Autoklubu ČR: Neměli jsme žádné signály

Zástupce Autoklubu ČR rozhodnutí překvapilo. "Neměli jsme žádné signály, že by něco podobného hrozilo. Rallye komise situaci nyní řeší," řekl ČTK generální sekretář Autoklubu Tomáš Kunc.

Varianty jsou dvě - snížit počet dílů v mistrovství ČR na šest nebo Rallye Příbram nahradit jinou soutěží. "Počítám s tím, že během příštího týdne budeme vědět, jak se rozhodneme," dodal Kunc.

ČTK

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.