Mareš byl osmý v Římské rallye, vyhrál Rus Lukjaňuk

26. července 2020 19:08 - Řím/Praha

Automobilový jezdec Filip Mareš obsadil osmé místo v Římské rallye, prvním závodu letošního seriálu mistrovství Evropy. Z vítězství se radoval Rus Alexej Lukjaňuk, za kterým úřadující juniorský kontinentální šampion zaostal o dvě minuty a 26 sekund.

 

Facebook

Pro Mareše rallye nezačala dobře: v páteční zkušební rychlostní zkoušce havaroval, chyboval poté i v první erzetě v sobotu. Po úvodním dnu byl desátý, druhý den se posunul na konečné osmé místo.

Nedařilo se Eriku Caisovi, který odstoupil hned po sobotním prvním měřeném testu a do rallye se dnes vrátil s penalizací 50 minut. Skončil až na chvostu startovního pole.

Druhým závodem šestidílného ME bude srpnová Lotyšská rallye. Původně byla součástí kalendáře i zlínská Barum rallye, kterou však pořadatelé pro letošek zrušili.

Rallye di Roma Capitale, první závod ME:
1. Lukjaňuk, Jeremejev (Rus./Citroën C3 R5) 1:58:57,0
2. Basso, Granai (It./Volkswagen Polo Gti R5) -16,1
3. O. Solberg, Johnston (Švéd., Ir./Volkswagen Polo Gti R5) -1:03,2
...8. Mareš, Bucha (ČR/Škoda Fabia R5) -2:26,0.
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.