O Monte Carlo byl rekordní divácký zájem

27. ledna 2011 14:43 - PRAHA

Letošní ročník Rallye Monte Carlo přinesl nový rekord ve sledovanosti slavné soutěže, která oslavila stoleté výročí. Dění na erzetách v okolí monackého knížectví uplynulý víkend sledovalo na stanici Eurosport 14 miliónů diváků, o dva milióny více než předešlý rok.

 

Škoda Motorsport

Eurosport věnoval proslulé soutěži, která potřetí za sebou chybí v kalendáři mistrovství světa a propůjčila svůj věhlas seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC), dohromady dvacet hodin. Průběh dvanácti ze třinácti rychlostních zkoušek bylo možné sledovat živě a na pěti erzetách režie divákům servírovala poprvé v přímém přenosu atraktivní SimulCam, který umožňuje obrazové prolnutí více vozů a divák tak může porovnat jízdu různých jezdců na stejném úseku.

„Jubilejní ročník Monte Carla přinesl z hlediska sledovanosti opravdový úspěch. Čtrnáct miliónů diváků znamená nový rekord a povzbudivý start pro pátou sezónu IRC. Pro nás je důkazem, že se z IRC stává globální záležitost,“ poznamenala Geraldine Filliolová z Eurosportu.

Oslava stoletého výročí nejslavnější soutěže světa byla minulý víkend nejradostnější v týmu Peugeot, jemuž zajistil vítězství Francouz Bryan Bouffier. Druhé místo obsadil s Fabií S2000 Belgičan Freddy Loix. Zklamaný odjížděl tovární tým Škoda Motorsport, jehož maximem bylo po chybném výběru pneumatik v úvodu soutěže osmé místo Jana Kopeckého.

pn, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.

Patička stránky: