Rubriky:

Rallye

Za sto metrů nebezpečí! Prolog v prachu, hlavně nespadnout do díry

3. ledna 2021 11:22 - Džidda

Dramatické záběry, přitom šlo teprve o prolog. „Něco vidím...“ hlásí třeba Tomáš Enge v mracích zvířeného prachu. Na úvodních jedenácti kilometrech se Rallye Dakar určitě nevyhrává. Navíc se dá vždy více ztratit než získat. Během sobotního začátku velkého dobrodružství bylo cílem vybojovat si výhodnou startovní pozici pro plnohodnotnou nedělní etapu, kterou startuje slavná soutěž naplno. V přiloženém videu se můžete podívat na trať originálním pohledem kvarteta jezdců týmu Buggyra Racing.

Hlavně nespadnout do nějaké díry, říkají si piloti, když za posádkou před sebou takřka vůbec nevidí na trať.

„Moc pěkný i smykem jsme se svezli," pochvaloval si v bugině debutant Tomáš Enge.

„Už jsme stihli zničit zrcátko," konstatoval v cíli prologu David Švanda, mechanik Martina Macíka z týmu Big Shock Racing.

Prokop na úvod Dakaru porazil rekordmana Peterhansela. Macík dojel třetí

Na záludnosti prologu se podívejte v přiloženém videu.

První nedělní etapa vede z Džiddy do Biši, na jezdce čeká porce 345 kilometrů, z čehož 277 bude měřených. Organizátor slibuje navigačně náročnou etapu plnou zrádných křižovatek, riziko představují také kameny.

Dakar č. 43, aneb Dvanáct dílů pouštního pekla. Kdo veze českou vlajku?

dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.