Japonská rallye byla druhý rok po sobě zrušena kvůli koronaviru

7. září 2021 10:55 - Tokio

Japonská rallye, kterou mělo v listopadu vyvrcholit mistrovství světa, byla kvůli pandemii koronaviru zrušena. Vedení šampionátu však podle agentury Reuters už jedná o náhradním závodu.

 

ČTK

Japonsko sice navzdory problémům s covidem uspořádalo olympijské hry, ale řada další sportovních akcí takové štěstí neměla. Zrušeny už například byly Velké ceny formule 1 i MotoGP.

Japonsko se mělo prvního závodu v rallye od roku 2010 dočkat už loni, ale i tehdy ho nedovolila uspořádat situace s koronavirem. Letos se mělo v Nagoji jet od 11. do 14. listopadu.

"Vzhledem k tomu, že závod se měl uskutečnit na veřejných silnicích a potřebovali jsme spolupracovat s místními, neměli jsme jinou možnost, než ho zrušit," uvedli v prohlášení organizátoři.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.