Loeb si pochvaluje souboj s Grönholmem při Švédské rallye

3. února 2006 18:53 - KARLSTAD

Mimořádně vyrovnaný je duel dvou momentálně nejrychlejších pilotů světové rallye ve druhém dějství šampionátu ve Švédsku. Po úvodním dnu, tedy 6-ti rychlostních zkouškách, vede Marcus Grönholm před Sébastienem Loebem o pouhých 10,2 vteřiny. Oba dvojnásobní mistři světa si vzájemný souboj pochvalují.

 

Citroën

Fin Grönholm pilotující vůz Ford a Loeb, jezdec Citroënu, se od sebe ve výsledkové listině nehnou. Diváky mimořádně nadchl jejich boj v 5. rychlostní zkoušce, s délkou plných 40 km nejdelším testu prvního dne Švédské rallye. Po více než dvaceti minutách jízdy dělilo oba jezdce pouhých 0,8 vteřiny.

"Takový závod se mi líbí," komentoval Loeb své těsné vítězství a stíhací jízdu za vedoucím pilotem průběžného pořadí Grönholmem. "Oba tady ve Švédsku předvádíme jízdu na hranici možností," zhodnotil souboj Grönholm. Tu jim mimo jiné umožňují nové pneumatiky BF Goodrich, které oba na svých speciálech WRC používají.

Vyrovnaný souboj na stejných pneumatikách

"Ještě nikdy jsem po čtyřicetikilometrové rychlostní zkoušce neviděl pneumatiky v tak skvělém stavu jako nyní," zhodnotil obutí Timo Rautiainen. "Dojeli jsme do cíle a gumy byly jako nové," dodal spolujezdec Marka Grönholma.

"Mezi Sébastienem a Markem se odehrává fantastický boj. Můžeme jet naplno od začátku až do konce. Pneumatiky to umožňují, jejich vlastnosti jsou na konci erzety stejné jako při startu," doplnil kolegu Daniel Elena, na jehož navigátorské umění spoléhá Sébastien Loeb.

ms, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.