Rubriky:

Rallye

Prokop odstartoval do Italské rallye s pětiminutovou penalizací

9. června 2016 20:34 - Alghero

Český pilot Martin Prokop ztratil šanci na výraznější výsledek na Italské rallye ještě před jejím dnešním startem. Třiatřicetiletý jezdec dostal od komisařů pětiminutovou penalizaci za porušení předpisů.

 

Andrea Micková, Sport.cz

Prokop byl potrestán za to, že při opravě zadního diferenciálu jeho Fordu Fiesta po předchozí Portugalské rallye mechanici porušili plombu, jež by neměla být poškozena celou sezonu. Podle všeho se jednalo o špatný výklad pravidel, neboť se Prokopův Jipocar tým domníval, že plomba nesmí být porušena pouze v průběhu soutěže.

"Děkuju komisařům za pětiminutovou penalizaci. Jsem kvůli tomu hodně naštvaný, úplně jsem ztratil motivaci," uvedl Prokop poté, co zajel čtrnáctý čas v dnešní úvodní divácké erzetě. V celkovém pořadí je předposlední.

Nejrychlejším časem vstoupil do Italské rallye její vítěz z předchozích tří let Sébastien Ogier z týmu Volkswagen. Prvních šest jezdců se na dvoukilometrové trati vešlo do šesti desetin sekundy. Druhý český účastník Jan Kopecký je šestnáctý.

Italská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. rychlostní zkoušce:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) 2:00,4
2. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS)
a Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) všichni -0,3
4. Abbring, Marshall (Niz., Brit./Hyundai i20)
a Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo-R) všichni -0,6
6. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20)
a Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) všichni -1,3
...
16. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -4,5
45. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -5:03,5
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.