Rubriky:

Rallye

FIA zrušila Prokopovu penalizaci ze Sardinie, skončil devátý

27. června 2016 16:08 - Ženeva

Mezinárodní automobilová federace dodatečně zrušila pětiminutovou penalizaci Martina Prokopa na Italské rallye, český pilot se tak v konečném pořadí šestého závodu mistrovství světa posunul na deváté místo. Na desátou pozici naopak klesl Jan Kopecký. Prokop si tak do průběžného pořadí seriálu připsal dva body, Kopeckého zisk se o jeden bod snížil.

 

toyota.cz

Prokop dostal na začátku června pětiminutovou penalizaci ještě před startem rallye. Komisaři jej potrestali za to, že při opravě zadního diferenciálu jeho Fordu Fiesta po předchozí Portugalské rallye mechanici porušili plombu. Jednalo se přitom o díl, který jeho tým na Sardinii vůbec nepoužil.

"Auto, se kterým jedeme na Sardinii, i veškeré náhradní díly, které jsou plombované a máme je zde na závod připraveny, jsou v absolutním pořádku. Jen jsme mailem nahlásili pravděpodobné poškození plomby na jednom náhradním diferenciálu, který je v Čechách, a hned nám přilítne takový flastr. To je jako začínat hokejový zápas za stavu 0:5," zlobil se už v průběhu rallye Prokop a přiznal, že těžko hledal motivaci pro samotnou jízdu.

Dnes Prokop na facebooku zveřejnil rozhodnutí FIA, které penalizaci ruší. "Vypadá to, že FIA na Sardinii rozhodla špatně a pětiminutová penalizace z Rallye Sardegna je zrušena! FIA potvrzuje, že jsme neudělali nic proti regulím," uvedl tým.

Italská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - upravené výsledky po zrušení penalizace Martina Prokopa:
1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 3:35:25,8
2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -24,8
3. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) -1:37,8
4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:54,0
5. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -5:26,4
6. Camili, Veillas (Fr./Ford Fiesta RS)
...
9. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -9:02,9, 10. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -9:47,0.
Průběžné pořadí MS (po 6 ze 14 závodů):
1. Ogier 132 b.
2. Sordo 68
3. Mikkelsen (Nor./Volkswagen Polo-R) 67
4. Östberg (Nor./Ford Fiesta RS) 58
5. Paddon (N. Zél./Hyundai i20) 57
6. Latvala 56
...
12. Prokop 12
24. Kopecký 1
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye