Rubriky:

Rallye

Ogier vyhrál na Francouzské rallye úvodní čtyři erzety

30. září 2016 18:21 - Ajjacio

Mistr světa v automobilových soutěžích Sébastien Ogier z týmu Volkswagen vyhrál všechny čtyři dosavadní rychlostní zkoušky domácí Francouzské rallye. Lídr šampionátu po první etapě na korsických silnicích vede o 44 sekund před Belgičanem Thierrym Neuvillem s vozem hyundai.

 

Andrea Micková, Sport.cz

"Jsem moc šťastný, tohle byl pro nás skvělý den. Neudělal jsem žádnou chybu, všechno šlo dobře. Maximálně jsem si to užíval," uvedl Ogier, jenž si může v případě vítězství za určitých okolností předčasně zajistit čtvrtý mistrovský titul.

Dvaatřicetiletý šampion vstoupil do soutěže s náskokem 59 bodů před norským kolegou z Volkswagenu Andreasem Mikkelsenem, jenž je po prvním dnu čtvrtý s odstupem 59,3 sekundy. "Seb si dnes jel ve svém vlastním světě, bylo to úžasné. Možná už má vůz pro rok 2017," ocenil suverénní výkon týmové jedničky druhý muž MS Mikkelsen.

Na dvanáctém místě je jediný český účastník rallye Jan Kopecký, jenž za Ogierem zaostává o 2:52 minuty. V hodnocení WRC 2 je tovární jezdec Škody druhý.

Na Korsice se jede netypicky málo rychlostních zkoušek, zato dlouhých. V sobotu jsou na programu další čtyři a v neděli už jen dvě.

Francouzská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 1:37:52,8
2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -44,0
3. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -58,0,
4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -59,3
5. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën DS3) -1:18,7
6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -1:26,2
...
12. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -2:52,0
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye