Drama na Dakaru! Slovenského motocyklistu zasáhl při jízdě blesk

5. ledna 2017 11:07 - San Salvador de Jujuy

Obrovské štěstí měl slovenský motocyklista Ivan Jakeš, kterého ve středeční třetí etapě Rallye Dakar zasáhl během jízdy blesk. Třiačtyřicetiletý závodník naštěstí vyvázl bez vážnějších zranění.

 

Ricardo Moraes, Reuters

Člen Jakešova týmu Dick Bob Kvetňanský na sociální síti uvedl, že závodník se podrobil lékařskému vyšetření a pokud budou výsledky uspokojivé, měl by v závodu pokračovat.

K velmi nebezpečné situaci došlo v etapě ze San Miguel do San Salvador de Jujuy dlouhé 364 kilometrů. „Ivana v bouři zasáhl blesk, ale intuitivně nepoložil nohu na zem, takže pneumatiky motocyklu odizolovaly elektrický proud. V nemocnici v argentinské Jujuy mu odebrali krev, absolvoval EKG a další vyšetření," uvedl Kvetňanský.„Chci fanoušky uklidnit. Ivan je v pořádku a při vědomí," dodal.

Závodníci se ve čtvrtek přesouvají do Bolívie, cíl čtvrté etapy je v Tupizu. Jakeš jezdí svůj jubilejní desátý Dakar, na aktuálně vedoucího Španěla Barreda ztrácí 41:57 min.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.