Rubriky:

Rallye

V čele Rallye Monte Carlo už je Ogier, Neuville měl defekt

21. ledna 2017 18:31 - Monte Carlo

Ve třetí etapě Rallye Monte Carlo se do čela probojoval obhájce prvenství Sébastien Ogier z Francie. Úřadující mistr světa profitoval z defektu dosavadního lídra Thierryho Neuvillea z Belgie v poslední rychlostní zkoušce dne. Ogier tak i při soutěžním debutu za volantem Fordu Fiesta po odchodu dominantního Volkswagenu z mistrovství světa míří opět k vítězství, v Monte Carlu by bylo už jeho čtvrté v řadě.

 

Andrea Micková, Sport.cz

Ogier má před nedělním finále se čtyřmi měřenými testy náskok 47 sekund na kolegu z týmu M-Sport Otta Tänaka z Estonska. Třetí je Francouzův bývalý parťák Jari-Matti Latvala z Finska s toyotou, ale ten už má ztrátu přes dvě minuty.

Janu Kopeckému s fabií patří už osmé místo a v hodnocení WRC2 je druhý za norským týmovým kolegou ze Škody Motorsport Andreasem Mikkelsenem. Ztrácí na něj ale přes tři minuty, na lídra pak dvanáct a půl.

Nejúspěšnějším jezdcem třetí etapy byl Brit Elfyn Evans, který s fiestou vyhrál tři z pěti testů a celkově je šestý. Ogier si připsal jeden triumf stejně jako Neuville, který s vozem Hyundai dlouho vedl až s minutovým náskokem, ale na sklonku dne musel zastavit kvůli prázdnému zadnímu levému kolu a opravě zavěšení. Stálo ho to skoro 33 minut a propadl se na patnácté místo. "Při výjezdu z celkem pomalé levé zatáčky jsem něco trefil. Ani nevím co," konstatoval zklamaný vicemistr světa.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik MS v automobilových soutěžích - po 3. etapě (13 RZ):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta WRC) 3:26:10,7
2. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta WRC) -47,1
3. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris WRC) -2:20,6
4. Breen, Martin (Ir./Citroën DS3 WRC) -3:47,3
5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 Coupe WRC) -4:03,2
6. Evans, Barrott (Brit./Ford Fiesta WRC) -7:27,2
8. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -12:34,4
20. Bisaha, Hovorka (ČR/Ford Fiesta R5) -38:25,7
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye