Rubriky:

Rallye

Macháček už s Dakarem končil, teď ale plánuje další start

14. března 2017 12:45 - Praha

Před několika měsíci se Josef Macháček chystal na svůj poslední start na Rallye Dakar, který však po nehodě a zranění nedokončil. A i proto je možné, že se pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek na slavné soutěži objeví opět. Ale jen za předpokladu, že bude zdravotně v pořádku. V pondělí jej totiž čeká ve vinohradské nemocnici v Praze operace ramena a poté dvouměsíční rekonvalescence.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Musí mi udělat rekonstrukci vazů a do ramena dostanu i lanko. Uvidíme, jak se to povede a jak pak budu moct na čtyřkolce závodit. Ruce jsou potřeba a může se stát, že to nepůjde. Nechci se trápit a brát například prášky na bolest, chci se závody bavit. Když ale bude vše dobré, budu v rallye pokračovat," řekl Macháček ČTK.

Už teď proto plánuje své další starty. Například v říjnu se chce představit na El Chott rallye v Tunisu, což považuje za dostatečnou přípravu a test na Dakar. "Loni jsem najel jedenáct tisíc kilometrů v tvrdých podmínkách a nebylo mi to nic platné. Tady by měla být trať dlouhá tři a půl tisíce, což by mi mělo stačit," uvedl jezdec, který v pondělí oslavil 60. narozeniny.

Macháček se na Dakaru představil poprvé v roce 1999, kdy se ještě závod konal v Africe. Jihoamerické tratě si příliš neoblíbil, i proto doufá, že pořadatelé připraví pro příští ročník lepší trať než letos, kdy se závodilo hodně v horách a startující bojovali s nepřízní počasí.

"Snad mě ohromí a připraví něco velkého, když to bude 40. ročník. I když je mi jasné, že mají omezené možnosti a tvrdé podmínky mi nevadí," přál si Macháček, jenž i nadále spolupracuje s Barth Racing týmem. I rozhodnutí jeho vedení ovlivní jezdcovy aktivity.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye