Rubriky:

Rallye

Tänak po potížích jezdců Hyundai převzal vedení v Italské rallye

10. června 2017 18:24 - Alghero

Estonský jezdec Ott Tänak se ve druhé etapě ujal vedení v Italské rallye. Pilot Fordu vytěžil z potíží soupeřů z týmu Hyundai a po 15 rychlostních zkouškách vstoupí do nedělní závěrečné etapy s náskokem 24 sekund před Jarim-Mattim Latvalou z Finska. Jan Kopecký s fabií je devátý a dál vede pořadí WRC2, s penalizací za nedokončenou první etapu se do soutěže vrátil i Martin Prokop s fiestou.

 

Václav Pancer, ČTK

Tänak byl po pátku třetí a nejprve mu k posunu pomohla porucha brzd Belgičana Thierryho Neuvillea v dvanáctém testu, hned v tom následujícím poškodil vůz lídr pořadí Hayden Paddon z Nového Zélandu. Do cíle dojel, ale soutěžní den pro něj vzápětí skončil. "Amatérská chyba, absolutní hloupost. Zatočil jsem příliš brzo a trefil břeh. Směšné," zlobil se Paddon nad zlomeným zavěšením zadního kola.

Tänak má před čtyřmi závěrečnými testy dobré vyhlídky na premiérový triumf v mistrovství světa. Obhájce prvenství Neuville je třetí s více než minutovou ztrátou. "Odpoledne se až nečekaně povedlo, máme solidní náskok. Nemyslím, že by Latvala zítra mohl být nějak výrazně rychlejší," řekl Tänak.

Bez šance na vítězství je mistr světa Sébastien Ogier z Francie, k jehož páteční ztrátě přibylo další manko po defektu. Na šestém místě zaostává za Tänakem už o bezmála tři a půl minuty.

Italská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) 2:56:37,3
2. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -24,3
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:02,2
4. Lappi, Ferm -2:10,8
5. Hänninen, Lindström (všichni Fin./Toyota Yaris) -2:42,1
6. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -3:26,1
9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -9:52,9
32. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta) -51:40,9
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye