Rubriky:

Rallye

Rallye Hedvábné stezky začala vítězstvím Kolomého před Lopraisem

8. července 2017 18:10 - Čeboksary

Soutěž kamiónů na Rallye Hedvábné stezky začala dvojnásobným českým triumfem. Úvodní rychlostní zkoušku v délce 61 km na trase z Moskvy do Čeboksar vyhrál Martin Kolomý před Alešem Lopraisem. České piloty tatrovek dělí 51 sekund, třetí Ton van Genugten z Nizozemska s vozem Iveco ztratil na vítěze přes dvě minuty. Favorizované kamazy začaly pomaleji.

 

BUGGYRA/Martin Hůle

"Pro mě to byla naprosto ideální etapa. Tatra fungovala perfektně, jelo se na blátě, chvílema pršelo. To mám rád. Zatím vše bez problémů, ale jsme na začátku a jak říkám s oblibou, je to maratónská soutěž a důležitý bude výsledek na konci," uvedl Kolomý v tiskové zprávě týmu Buggyra Racing. Triumf nechtěl přeceňovat i proto, že na začátku tohoto roku také vyhrál hned první etapu Rallye Dakar, ale potom ho o dobrý výsledek připravily technické potíže.

Kolomý s Lopraisem se vešli i v absolutním pořadí do elitní desítky. Vedení se ujal devítinásobný mistr světa v rallye Sébastien Loeb před kolegy z továrního týmu Peugeotu Stéphanem Peterhanselem a obhájcem prvenství Cyrilem Despresem. Kolomý na sedmém místě byl o necelých osm minut pomalejší než Loeb.

Posádky celkem čeká trať dlouhá 9608 km, z nichž bude 4089 měřených. Cíl je v čínském S'-an 22. července po absolvování 14 etap.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye