Rubriky:

Rallye

Žádné skoky ani hlína! Skvělá zábava, liboval si mistr rallye ve voze šampióna formule 1

19. července 2017 17:12 - Spielberg

Zkusil si něco jiného z rejstříku motoristických disciplín. Protřelý matador světových automobilových soutěží Sébastien Ogier se svezl v Rakousku s formulí 1. A s vozem Red Bull, který kdysi zdárně kočíroval Němec Sebastian Vettel, si i lehce zaexperimentoval.

sntv

„Úžasné," rozplýval se po jízdě na Spielbergu. Žádné skoky, žádná hlína ani jiný nezpevněný povrch či úzké silničky.

Okruh měl francouzský jezdec sám pro sebe. „Použil jsem ale to, co se běžně používá. Nic zvláštního. Jediná věc, s kterou jsem si pohrál byla kontrola trakce," líčil.

Postupně ji využíval stále méně, až jel úplně bez ní. "Bylo zajímavé sledovat, jak je vůz bez toho nervózní, jak jemně se musí pracovat s plynem. Dobrá zábava," komentoval jízdu s vozem z roku 2011. Němec Vettel s ním tehdy dojel pro svůj druhý titul mistra světa.

vap, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.