Rubriky:

Rallye

Německou rallye vede po první etapě Tänak, Kopecký je desátý

18. srpna 2017 20:31 - Trevír

Německou rallye vede po první etapě estonský pilot Ott Tänak s fordem. Český jezdec Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia, který ve čtvrtek vyhrál úvodní krátkou rychlostní zkoušku, je desátý.

Video již není dostupné

sntv

Tänak sváděl po většinu dne na deštěm zmáčených asfaltových tratích v Sársku vyrovnaný souboj s Andreasem Mikkelsenem. Na norského jezdce v citroënu má po osmi odjetých erzetách náskok 5,7 sekundy.

O třetí místo se přetahují lídři průběžného pořadí mistrovství světa Thierry Neuville a Sébastien Ogier. Belgičan Neuville s vozem Hyundai, jenž vede seriál WRC před Francouzem díky většímu počtu vyhraných rallye, má na třetí pozici odstup 28,2 sekundy.

Mistr světa Ogier ve fordu, který útočí na třetí triumf v Německu za sebou, v dnešní závěrečné erzetě ztratil a pustil před sebe Neuvillea o 2,4 sekundy. "Udělal jsem hodiny a nechal jsem tam 20 sekund. Je to škoda, ale nedá se nic dělat. Věděl jsem, že se budu dneska trápit, nenašel jsem ideální nastavení auta. Ale zítra je nový den," uvedl Ogier.

Kopecký je desátý s odstupem 3:36,2 za vedoucím Tänakem. V hodnocení kategorie WRC2 vede o 5,8 sekundy před dalším jezdcem Škody Pontusem Tidemandem ze Švédska, který je celkově jedenáctý.

V sobotní druhé etapě čeká na jezdce devět rychlostních zkoušek, rallye končí v neděli.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) 1:07:23,0
2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Citroën C3) -5,7
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20 Coupe) -28,2
4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -30,6
5. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -52,1
6. Hänninen, Lindström (Fin./Toyota Yaris) -1:14,7
...10. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -3:36,2
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye