Rubriky:

Rallye

Neuville s ulomeným kolem odstoupil z Německé rallye, vede Tänak

19. srpna 2017 11:41 - Trevír
(Aktualizováno: 19. srpna 2017 19:43)

Vedoucí muž mistrovství světa Belgičan Thierry Neuville musel v úvodu druhé etapy odstoupit z Německé rallye. V první sobotní rychlostní zkoušce ulomil levé zadní kolo svého hyundaie. Po první etapě patřilo Neuvilleovi průběžné třetí místo necelou půlminutu za vedoucím Estoncem Ottem Tänakem, jenž se udržel v čele i po dnešku. Jan Kopecký je jedenáctý.

sntv

Devětadvacetiletý Belgičan Neuville tak nejspíš nabere ztrátu na úřadujícího šampióna Francouze Sébastiena Ogiera. Po devíti soutěžích mají shodně 160 bodů.

"Nic není ztracené, boj o titul nevzdáme. Budeme se snažit dál," řekl Neuville, který je v čele MS díky většímu počtu vítězství. V neděli se může do soutěže s velkou časovou ztrátou vrátit a zabojovat o body v závěrečné power stage.

Po 17 z celkových 21 měřených úseků má Tänak s fordem náskok 21,4 sekundy na Nora Andrease Mikkelsena (Citroën). Třetí Ogier s dalším fordem ztrácí na lídra soutěže půl minuty.

Český jezdec Kopecký s vozem Škoda Fabia se po Neuvilleově odstoupení posunul na devátou pozici, o tu však přišel kvůli defektu v patnácté erzetě. Výměna kola ho stála pokles na dvanáctou příčku, z níž se do konce dne dokázal posunout už jen o jedno místo. Na poslední bodovanou desátou pozici ztrácí Kopecký téměř minutu, v hodnocení kategorie WRC2 je druhý.

Německá rallye vyvrcholí závěrečnými čtyřmi rychlostními zkouškami v neděli.

Německá rallye - po 2. etapě: 
1. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) 2:31:32,2
2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Citroën C3) -21,4
3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -29,6
4. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -1:48,3
5. Hänninen, Lindström (Fin./Toyota Yaris) -1:52,5
...  
11. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -9:54,1
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye