Rubriky:

Rallye

Neuville vyhrál Australskou rallye a znovu je vicemistrem světa

19. listopadu 2017 08:25 - Coffs Harbour
(Aktualizováno: 19. listopadu 2017 09:20)

Belgičan Thierry Neuville s vozem Hyundai vyhrál závěrečnou Australskou rallye a obhájil titul vicemistra světa. Druhý dojel se ztrátou 22,5 sekundy jeho estonský konkurent v boji o celkové druhé místo v šampionátu Ott Tänak, třetí byl Novozélanďan Hayden Paddon a čtvrtý skončil pětinásobný mistr světa Sébastien Ogier z Francie.

 

ČTK

Závěrečnou etapu v Austrálii poznamenal prudký déšť, kvůli němuž museli pořadatelé zrušit předposlední rychlostní zkoušku. Na blátivých tratích nejprve Fin Jari-Matti Latvala snížil Neuvilleův náskok na necelých deset vteřin, jenže v posledním měřeném testu krátce před cílem havaroval a soutěž nedokončil.

Potížím se přitom nevyhnul ani vedoucí Belgičan, kterému se v plné rychlosti náhle otevřely dveře. "Občas to bylo peklo, řídit v takových podmínkách. Nechtěl jsem moc riskovat, snažil jsem se hlavně držet auto na cestě, ale někdy si stejně dělalo, co chtělo," řekl devětadvacetiletý Neuville.

Druhé místo nakonec v Austrálii obsadil Tänak, na ohrožení Neuvilleovy druhé pozice v šampionátu však pomýšlet nemohl, neboť do rallye vstupoval se ztrátou 14 bodů. Estonec jel naposledy s fordem, v příští sezoně bude závodit za Toyotu.

Třetí Paddon už na vítěze ztratil bezmála minutu a čtvrtý mistr světa Ogier po technických potížích v úvodní etapě téměř dvě a půl. K titulu mu stačily dvě vyhrané soutěže, Neuville přitom zvítězil ve čtyřech letošních rallye. Druhé místo v konečném pořadí MS obsadil už potřetí. "Čtvrtá výhra za rok je fantastická. A druhá pozice v šampionátu je pro příští sezonu obrovskou motivací," dodal Neuvill

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye