Rubriky:

Rallye

MS florbal 2018

Živě

Kvapil se po roce vrací na Dakar, nabídne pohled do zákulisí

25. listopadu 2017 11:27 - Praha

Závodník Lukáš Kvapil se po roce vrátí opět na start legendární Rallye Dakar. V roce 2018 však v nové roli a prakticky na druhé straně. Pro nadcházející sezónu totiž vymění závodní barvy za místo v doprovodném media týmu, motocykl za auto a nadšencům Rallye Dakar nabídne pohled do zákulisí očima závodníka. Fanoušci budou neustále ve víru dění všech čtrnácti etap, zažijí autentické pocity jezdců po právě dojeté etapě a Lukáš si konečně vychutná i cíl.

 

archiv Lukáše Kvapila

Rallye Dakar, to nejsou jen silné závodní stroje upravené pro podmínky nejnáročnější dálkové raylle, ale i skutečné lidské příběhy. Představitelem jednoho z nich je i závodník Lukáš Kvapil, který si v roce 2017 splnil sen a postavil se se svým motocyklem na start Dakaru. O rok později se na náročnou trať vrací, tentokrát však na čtyřech kolech, v rámci doprovodného media týmu. Rallye si užije za volantem speciálně upraveného terénního vozu Ford Ranger z Mototechny.

Měl možnost zažít na minulém Dakaru dvě etapy, poznat na vlastní kůži, co znamená pomoc raněnému závodníkovi, ve finále pak sám pro zranění odstoupit. Dlouhodobá rekonvalescence, ocenění za Fair play čin tehdejším ministrem obrany Martinem Stropnickým, i zcela nové pojetí a směřování své závodní kariéry, a hlavně návrat na start Dakaru - asi tak lze ve stručnosti charakterizovat rok závodníka a vojáka z povolání Lukáše Kvapila.

Má ještě další nesplněný sen

„Jsem rád, že v roce 2018 budu moci znovu zažít Dakar, i když v úplně nové roli, na kterou se moc těším, a to v rámci doprovodného media týmu. Těším se na všechny týmy, skvělou, ale neskutečně náročnou atmosféru Dakaru i na jednotlivé etapy. Pocity závodníků a pohled do zákulisí rallye je něco, co mě už jako malého kluka neuvěřitelně přitahovalo. Splním si tak svůj další dětský sen a jsem rád, že tyto pocity budu moci zprostředkovat fanouškům, kteří, třeba jako já kdysi, hltají každý článek, fotku a sportovní zpravodajství z neskutečného podniku," říká Lukáš.

V rámci Dakaru má ještě další nesplněný sen. „Svoji roli v media týmu vnímám jako jakousi přestupní stanici mezi mým závoděním na motocyklu a směrováním k dalšímu ročníku Dakaru, kde se hodlám na start postavit na čtyřech kolech. Samozřejmě, nejen na start, ale budu dělat vše pro to, abych si cíl užil i v roli závodníka."

Tématem roku 2018 tak pro Kvapila bude volba druhu závodního speciálu, tedy zda se v dalším roce na startu objeví v terénním voze, nebo zamíří přímo do kokpitu kamiónu. Ať tak či tak, byl by prvním závodníkem, který absolvuje Rallye Dakar na motocyklu a následně i v autě či kamiónu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye