Mistr světa Ogier popáté za sebou vyhrál Rallye Monte Carlo

Mistr světa Sébastien Ogier vyhrál popáté za sebou Rallye Monte Carlo. Francouzský pilot týmu M-Sport Ford zvítězil s bezmála minutovým náskokem před estonským rivalem Ottem Tänakem a 41. triumfem zahájil útok na šestý titul světového šampióna v řadě. Třetí skončil Tänakův týmový kolega z Toyoty Jari-Matti Latvala z Finska. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil s fabií desáté místo a suverénně ovládl kategorii WRC2.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Ogier triumfoval na Rallye Monte Carlo popáté v řaděVideo: sntv

Ogier v Monackém knížectví triumfoval způsobem start cíl, loňského týmového kolegu Tänaka za sebou nechal po 17 rychlostních zkouškách o 58,3 sekundy. Tänakovi vyšel skvěle debut za japonskou automobilku, jež měla dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů, a to ještě přišla v posledním testu o čtvrté místo, protože další Fin Esapekka Lappi skončil mimo trať a propadl se na sedmou příčku.

Dvě ze čtyř zkoušek v závěrečné etapě vyhrál vicemistr světa Thierry Neuville v hyundai a nakonec obsadil páté místo. Belgický jezdec od čtvrteční první zkoušky napravoval škody, které napáchal výletem mimo trať, a ke štědrému bodovému zisku, navíc s bonusem za druhé místo v závěrečné power stage, se propracoval z třetí desítky pořadí. V posledním testu jej porazil jen Brit Kris Meeke z citroënu a uhájil před ním v konečném pořadí desetisekundový náskok.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí (po 17 RZ):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 4:18:55,5,